dnes je pondelok, 26. október 2020
meno:
heslo:

Týždeň modrého gombíka

dátum: 01.06.2015 - 23:31:11, vložil(a): Mgr. Pieronová, zobrazený: 686 krát

      Tak, ako každý rok, aj tento rok sa naša škola svojimi aktivitami v rámci projektu Škola priateľská k deťom, ktorej súčasťou je i dobrovoľníctvo, zapojila do kampane Týždeň modrého gombíka. Kampaň trvala od 18. - 22. mája, tento rok sa realizoval už jej 11. ročník.

      Modrý gombík je celoslovenská kampaň, ktorú organizuje UNICEF Slovensko každý rok. Gombík je totiž symbolom detstva a spájania dvoch svetov – toho nášho a sveta, v ktorom sú deti odkázané na našu pomoc, preto heslom tohto ročníka bolo Deti deťom.

      V uliciach nášho mesta ste mali možnosť vidieť naše dobrovoľníčky, ktoré zbierali finančné prostriedky. Ako poďakovanie obdarili darcov symbolickou nálepkou či odznakom modrého gombíka.
      Žiaci 3. B triedy na podporu tejto celoslovenskej kampane zorganizovali dňa 21.5. 2015 na našej škole predaj sladkých a vlastnoručne vyrobených maškŕt, koláčikov, mafiniek a všakovakých dobrôt, ktoré si mohli žiaci kúpiť za symbolickú cenu. Predajom a zbierkou v uliciach mesta sa im podarilo vyzbierať sumu 107,37 eur.
     Považujeme za našu povinnosť okamžite zareagovať na tragické zemetrasenie, ktoré postihlo Nepál 25. apríla. Z tohto dôvodu pošleme výnos zbierky predovšetkým na pomoc deťom, práve do tejto krajiny. Našu pomoc potrebuje akútne 1,7 milióna nepálskych detí.
     Touto cestou by som sa chcela poďakovať žiakom 3. B triedy za ich ochotu pomáhať a taktiež všetkým darcom za finančný príspevok.

Ďakujeme, že pomáhaš - Svet detí sa nás týka

Mgr. Marianna Žideková,
koordinátorka zbierky