dnes je pondelok, 26. október 2020
meno:
heslo:

Tajomstvá faraóna

dátum: 07.04.2015 - 19:47:04, vložil(a): Mgr. Pieronová, zobrazený: 812 krát

Dňa 18.3.2015 sme sa vydali na cestu po „Tajomstvách faraóna“. Síce nie do Egypta, ale do Atlantisu v Liptovskom Mikuláši, kde sa nachádzala interaktívna prehliadka života starých Egypťanov a ich kultúry.

Programom nás sprevádzala slečna, ktorá bola oblečená a nalíčená ako pravá Egypťanka. Porozprávala nám o situácii z čias Egyptskej civilizácie, ale hlavne o ich silnej viere. Dozvedeli sme sa podrobnosti o ich bohoch, rituáloch a obradoch, ktorými sme boli ohromení. Dozvedeli sme sa niečo nové aj o mumifikácií, ktorá trvala 70 dní a zahŕňala vybratie orgánov, odstránenie mozgu cez nos a vysušenie tela soľami. Potom bolo telo zavinuté do plátna s amuletmi vkladanými pomedzi vrstvy. Nakoniec bolo uložené do dekorovanej truhly v tvare ľudskej postavy. Zúčastnili sme sa obradu súdu duše človeka po jeho smrti. Protagonistami sa stali naši spolužiaci.

Po prehliadke nás v Atlantis center čakali aj interaktívne exponáty. Mali sme možnosť zoznámiť sa s mechanikou, statikou aj magnetickými pólmi. Všetky predmety sme vyskúšali a presvedčili sa o tom, že zákony fyziky fungujú neomylne.

Paula Vašinová, I.C