dnes je pondelok, 26. október 2020
meno:
heslo:

Keď sa povie poriadna makačka

dátum: 05.03.2015 - 21:09:31, vložil(a): Mgr. Pieronová, zobrazený: 1633 krát

...alebo telesná netradične v Triglav klube

      V januári aj februári sme mali možnosť so všetkými našimi triedami absolvovať netradičnú telesnú výchovu v Triglav klube v Kysuckom Novom Meste. Zistili sme, že sa tu okrem funkčných tréningov realizuje aj thajský box a bolo tu odchovaných už zopár víťazov v zápasoch thajského boxu.
     Tréner klubu, pán Dušan Virdzek, s každou triedou absolvoval intervalový funkčný tréning. Preto si niektorí z nás, zvlášť tí menej zdatní, siahli až na dno psychických, ale najmä fyzických síl.
     Mnohé cviky – cvičenie s lanami, wall ball, skipping, tzv. doska, angličáky, kliky, výskoky na debnu sa nám zdali neskutočne ťažké. Kropaje potu, búšenie srdca až v hrdle, hroziace kolapsové stavy. Ale na trénerovi a jeho dvoch zverencoch, Tomášovi a Robovi, vidieť, že ak človek na sebe pracuje, môže mať fakt perfektnú postavu. A je pravda, že mnohí, ktorí prišli, videli a odcvičili sú už členmi jeho tímu „makačov“.

     Naše poďakovanie patrí trénerovi Dušanovi Virdzekovi, že sa nám popri svojom nabitom programe dokázal všetkým venovať bez nároku na honorár. Takto to vyzerá, keď človek berie šport s vášňou a nedokáže si bez neho predstaviť život.

PaedDr. Gabriela Jančigová