dnes je pondelok, 26. október 2020
meno:
heslo:

Pozvánka na kampane: Ľudia nie sú na predaj – GIFT BOX SLOVAKIA a Dve malé dievčatá

dátum: 26.11.2014 - 16:42:44, vložil(a): Mgr. Pieronová, zobrazený: 551 krát

Usporiadatelia:
Slovenská katolícka charita a MVSR v spolupráci so STOP THE TRAFFIK a UN.GIFT a Gymnázium v Kysuckom Novom Meste

si Vás dovoľujú pozvať na prezentáciu kampaní

1. Ľudia nie sú na predaj – GIFT BOX SLOVAKIA

Cieľom kampane je upozorniť na fenomén novodobého otroctva, ktoré môže mať rôzne podoby, od nútenej práce až po sexuálne vykorisťovanie.

Interaktívna kampaň GIFT boxu pozostáva z veľkej darčekovej krabice, vo vnútri ktorej návštevníci prostredníctvom príbehov a fotografií obetí obchodovania s ľuďmi spoznajú krutú realitu obchodovania s ľuďmi, ktoré sa stalo novodobým otroctvom. GIFT box symbolizuje spôsob, akým obchodníci lákajú svoje obete na falošné sľuby. Ľudia sú fascinovaní „obalom“, ženú sa za vidinou lepšej budúcnosti. Keď však vstúpia dovnútra, uvedomia si, že boli podvedení. Sú konfrontovaní s hroznou realitou vnútenou obetiam obchodovania s ľuďmi. Príbehy na stenách GIFT boxu sú založené na skutočných udalostiach, ku ktorým došlo v Slovenskej republike, fotografie sú ilustračné.

Cieľom kampane je prísť bližšie k ľuďom, zaujať ich a pričiniť sa o to, aby si pred vycestovaním za prácou do zahraničia dávali pozor, chránili sa a nevytvárali šance pre obchodníkov, ktorí môžu ich situáciu zneužiť.

Slovensko sa touto kampaňou zapája do globálneho projektu zameraného na boj proti obchodovaniu s ľuďmi a jeho tragickým následkom.

Usporiadatelia:
Slovenská katolícka charita a MVSR v spolupráci s partnermi Britské veľvyslanectvo v Bratislave, Člověk v tísni, Informačné Centrum Mladých, Rómske mediálne centrum a Gymnázium v Kysuckom Novom Meste

2. Dve malé dievčatá

Cieľom kampane je informovať mladých ľudí a širokú verejnosť o závažnom a rastúcom fenoméne moderného otroctva a podnietiť ľudí k väčšej ostražitosti a citlivosti na to, čo sa okolo nás deje.
Kampaň Dve malé dievčatá je zacielená najmä na mladé ženy a iné ohrozené skupiny, ktoré je potrebné varovať pred možnými rizikami cestovania do zahraničia. Hlavným nástrojom kampane je krátky animovaný film, ktorý rozpráva skutočné príbehy dvoch dievčat, ktoré sa stali obeťami sexuálneho vykorisťovania.
Vyškolení pedagógovia školy sú odborne pripravení viesť dialógy s účastníkmi kampane.

Oslovujeme základné a stredné školy, ktoré srdečne pozývame do našich priestorov.

Budeme radi, keď prijmete naše pozvanie!

Prezentácia kampaní bude prebiehať v termíne 1. – 9.decembra 2014.
Prosíme verejnosť, ktorá má záujem oboznámiť sa s posolstvom kampaní spolu so sprievodným slovom, aby sa obrátili na koordinátorku výstavy Mgr. Mariannu Židekovú, e-mail: mariannazidekova@gmail.com, tel. č. 0904 925 562 alebo sa ohlásili na sekretariáte školy: tel. č. 041 / 422 00 52.

PaedDr. Eva Frišová
riaditeľka