dnes je pondelok, 26. október 2020
meno:
heslo:

Iní a predsa rovnakí

dátum: 10.11.2014 - 11:40:35, vložil(a): Mgr. Pieronová, zobrazený: 784 krát

Dňa 27.10.2014 sa na našej škole po 4.vyučovacej hodine všetci prváci zapojili do aktivít ku Medzinárodnému dňu školských knižníc. Téma tohto dňa mala názov:

Naši prváci boli zaradení do šiestich skupín, pričom každá skupina si zvolila vlastný názov.

Žiaci chodili po triedach, v ktorých boli stanovištia s názvami: Amerika, Afrika, Európa, Ázia, Slovensko a Krajina slov. Na týchto stanovištiach bolo ich úlohou vytvárať príbehy, prekladať šifry či spájať anglické výrazy so slovenskými. Za rýchlosť a originalitu splnených úloh boli študenti bodovo ohodnotení pani učiteľkami a tiež žiakmi vyšších ročníkov. Nešlo tu však len o výhru, ale predovšetkým o súdržnosť a dobrú zábavu. Po vypracovaní jednotlivých úloh žiaci dostávali písmená, z ktorých na konci museli vytvoriť vetu. Prváci boli šikovní a vetu- „Iní a predsa rovnakí!“ -hravo poskladali.

Na záver bolo treba celú akciu vyhodnotiť. Skupinka s najväčším počtom bodov bola patrične odmenená, ale sladkú odmenu za snahu dostal každý. Táto akcia bola poučná a veľmi zábavná, a preto dúfame, že podobné aktivity sa budú na škole organizovať aj naďalej.

Katarína Kašíková, I.A