dnes je utorok, 20. október 2020
meno:
heslo:

BIOLOGICKO-GEOGRAFICKÁ EXKURZIA OSTRAVA 2014

dátum: 21.10.2014 - 14:37:35, vložil(a): Mgr. Pieronová, zobrazený: 546 krát

Dňa 14. októbra 2014 sme sa my, žiaci tretích ročníkov, zúčastnili biologicko-geografickej exkurzie do Ostravy.
Našou prvou zastávkou bol pamätník výročia SNP, kde sme si pripomenuli význam obeti 2. svetovej vojny, spoločne sme sa odfotili a pokračovali ďalej.
Nasledujúcou zastávkou bola už až samotná Ostrava. Po príchode autobusu do ZOO sme nasadili rezké tempo, aby sme sa čo najrýchlejšie dostavili na prednášku: „Zvieratá šetria energiu“. Tam sme sa podozvedali mnoho zaujímavých informácii o živočíchoch a rastlinách. Vedeli ste napríklad, že ostrovné druhy zvierat sú menšie ako pevninské alebo, že koňovi stačí spať za deň 4 hodiny v polhodinových intervaloch?
Po veľmi pútavej a obsahovo nabitej prednáške sme sa vydali preskúmať ZOO. Natrafili sme tam na prítulne somáriky, ospalé šelmy či vysmiate opice a mnoho iných zaujímavých zvierat.
Našou predposlednou zastávkou bola Výstava miniatúr v Ostrave, kde sme za hodinu precestovali celý svet od Artemidinho chrámu v Efezu až po Eiffelovu vežu v Paríži. Vo vnútri sme mohli vidieť i menšiu výstavku hradov, zámkov i lodí.
Nakoniec sme sa všetci nabití novými informáciami zastavili ešte v OC Ostrava, kde sme si dopriali chutné jedlo alebo sa potešili nejakou maličkosťou.
Po úžasnom dni sme všetci úspešne dorazili domov.

Erika Hlavatá, III.B