dnes je utorok, 20. október 2020
meno:
heslo:

SVETOVÝ DEŇ VÝŽIVY

dátum: 19.10.2014 - 23:03:05, vložil(a): Mgr. Pieronová, zobrazený: 666 krát

      Svetový deň výživy si pripomíname každý rok 16. októbra na pamiatku založenia Organizácie pre výživu a poľnohospodárstvu Spojených národov. Cieľom kampane je zamerať sa na prevenciu nadváhy a obezity populácie, zvýšenie celospoločenského povedomia o rozsahu a o povahe zdravotných problémov spôsobených nadváhou, obezitou a zvýšenie povedomia o vhodnej výžive a pohybových aktivitách ako prevencii nadváhy a obezity.

Prečo si pripomíname svetový deň výživy? Pretože výživa je významný faktor životného štýlu, ktorý ovplyvňuje zdravie. Poskytuje nielen krytie základných potrieb energie a jednotlivých živín potrebných pre život, ale je spojená s emóciami, často aj s pocitom uspokojenia. Výživa sa spoločne s fyzickou aktivitou a genetickou dispozíciou podieľa na výslednom výživovom stave jedinca.

Dňa 16.10.2014 sme si aj na našej škole pripomenuli tento významný deň a rôznymi aktivitami sme prispeli k boju proti obezite. Žiaci tretieho ročníka sa podieľali na výstavke projektov, ktorá slúžila na porozumeniu faktov, ako ľahko môžu pomôcť svojmu telu zdravo sa stravovať. Pre všetkých študentov boli pripravené plné stoly zdravých výrobkov, ktoré mohli ochutnať.

Tento zaujímavý a obohacujúci deň, ktorý zažili žiaci našej školy, nám mal pripomenúť, že život každého človeka je jedinečný, neopakovateľný a nenahraditeľný. Preto by si ho mal každý z nás dostatočne vážiť a držať sa citátu:

,,Chceš si udržať svoje zdravie ? Nejedz do sýtosti a neľakaj sa námahy!"

Dominika Vlčková, III.A