dnes je utorok, 20. október 2020
meno:
heslo:

Prvý ročník Dňa chôdze

dátum: 06.10.2014 - 21:31:59, vložil(a): Mgr. Pieronová, zobrazený: 796 krát

Dňa 3.10. 2014 sme sa my, žiaci II.A a II.B zúčastnili 1. ročníka Dňa chôdze pod názvom „Krížom-krážom...“, ktorý sa konal pri príležitosti Svetového dňa chôdze a európskeho týždňa športu.
Zraz sme mali 8:15 pred Billou, odkiaľ sme sa presunuli na ihrisko ZŠ Nábrežnej v Kysuckom Novom Meste. Tam už na nás čakala pani riaditeľka CVČ, ktorá nám na mapke ukázala trasu našej cesty – tá obsahovala štyri registračné miesta s rôznymi ukážkami či disciplínami.
Naša prvá zastávka bola na priestranstve – ceste do Škorčia, kde nás už očakávali miestni mestskí policajti, ktorí nám dali krátku prednášku o náplni ich práce.
Odtiaľ sme potom prešli k druhému stanovišťu v Škorčí pod lipkou. Tam mal svoj „stánok“ Červený kríž z Čadce, v ktorom nám predviedli, ako máme podať prvú pomoc dospelému človeku alebo malému dieťaťu. Tiež nám však ukázali, ako postupovať pri zraneniach, pri ktorých ostane sklo v koži.
Tretí bod našej trasy bol na nábreží rieky Kysuca pri vstupe do lesíka. Tu nám páni turisti zo Športového klubu turistiky vysvetlili, ako sa správne orientovať na mape. Potom nám dovolili aj natiahnuť naše bicepsy, keďže sme si mohli zahádzať granátmi a pokúsiť sa ich trafiť do určitého bodu. Veru, nešlo nám to zle.
Posledná zastávka tohto Dňa chôdze bola v lesoparku pri moste do Poviny. Páni hasiči tu pre nás pripravili zaujímavú disciplínu – museli sme napumpovať vodu do hadice a potom ňou striekať na kvádre z dreva tak, aby popadali.
Plní dobrého pocitu, že sme i takýmto spôsobom urobili niečo pre svoje zdravie, sa náš mini výletík do okolia ukončil. Dúfame, že takýchto akcií bude čoraz viac.

Eva Ondreášová, II.B